Pazartesi, 29 Ocak 2018
Seo Nedir? Nasıl Faydalanırım ?

arama-moturu-seo-hizmetleriWeb sitenizi yaptırdınız. Çok hoş ve görsel bir siteniz oldu. Oturup müşteri beklemeye başladınız. Hayır! Hiç bir şey bu kadar kolay değil. Web site sahibi olduğunuzdan çevrenizdeki insanlar dışında kimin haber var. Web sitenizi belli başlı arama motorlarına kayıt yaparak binlerce hatta milyonlarca kişiyi haberdar edebilir, müşteri portföyünüzü genişletebilirsiniz. Farklı arama motoru kayıt seçeneklerimizi sizler için hazırladık. Bir göz atmanızda fayda var.

  SEO Nedir ? Arama motoru optimizasyonu kelimelerinin ingilizce baş harflerinden oluşur (Search Engine Optimize). Gerek google gerekse diğer popüler arama motorlarının hepsinin kendisine göre bir takım arama kriterleri vardır. Bunların çoğu bir birine benzemekle birlikte, bazı kısımlarda bir birlerinden ayrılmaktadır. Günümüzün en popüler arama motoru olan Google bir çok kişinin arama motoru tercihidir.

Doğru firma ile çalışmak size çok büyük fayda sağlayacaktır. Doğru, dürüst çalışan firmalar olduğu gibi, tamamen bel altı çalışan firmalarda vardır. Bunların getirileri kısa vadede iyi görünmesine karşın uzun vadede (Google tarafından) banlanma riski oluşturmaktadır. Bu banlanma neticesinde siteniz bir daha hiç bir zaman Googleda çıkmayacaktır ve size tek çözüm yolu farklı bir domain almak kalacaktır.

Hiç bir SEO işlemi %100 başarılı sonuç vermez. Unutulmamalıdır ki herkes yapılan işlemlerden başarı elde etmiş olsaydı bugün herkes ilk sayfada olurdu. SEO işlemleri kolay bir işlem olmuş olsa Google mühendisleri o karışık algoritmaları geliştirmek için bu kadar çaba harcamazdı.

Arama motoru optimizasyonu yaptırmayı düşündüğünüz firmayı iyi seçmeli, referanslarını incelemelisiniz. Hiç bir SEO, "Sizi kesin 1. sayfa yapacağım" dememelidir. Google uzmanları bunun bir aldatmadan ibaret olduğunu belirtmektedir. SEO, web sitenizin bir dizi işlmlerden geçirilerek daha uygun hale getirilmesidir. Google‘ın SEO konusundaki uyarı yazısını okumak için Tıklayınız ->.

 
          bilgi

Etiketler